Hokage
Naruto hokage

Hokage

Hokage jsou vůdci Listové vesnice. Obecně jsou uznáváni jako nejsilnější lidi ve vesnici, i když ideologie a proslulost hraje také velkou roli v jejich výběru. Zatím bylo zvoleno šest shinobi a jedna kunoichi a jeden kandidát na hokage.

Přehled

Název a náplň práce hokageho byla definována samotným prvním Hokagem, Hashiramou Senju, který založil Listovou vesnici. Obecně platí, že když starý Hokage odjede do důchodu a nový Hokage náhle zemře, ten starý může usednout na své staré místo, ale když zemře poslední Hokage, tak nový bude zvolen Staršími z Listové, Feudálním pánem Země ohně a jōniny z Konohy.

Po schválení se Hokage přesouvá do rezidence Hokage, kde plní své úkoly. Pokuď je ještě starý Hokage naživu a v důchodu většinou pomáhá tomu mladšímu, aby jednodušeji udrželi stabilitu vesnice. Kancelář Hokage se nachází v administrativní části akademie.

Seznam Hokágů

První Hokáge – Hashirama Senju

Prvni Hokage Hashirama

Hashirama Senju známý jako Bůh Shinobi, byl legendární ninja z klanu Senju a společně s Uchiha klanem založil Listovou vesnici, která také byla první Ninja vesnice. Poté se stal prvním Hokagem

 

 

 

Druhý Hokáge – Tobirama Senju

Hokage Tobirama

Tobirama Senju byl druhý Hokage a pocházel také z klanu Senju, který založil s Uchihy Listovou vesnici. Za jeho vlády byl v Listové vytvořen organizační plán a infrastruktura.

 

 

 

 

Třetí Hokáge – Hiruzen Sarutobi

Hokage Sarutobi

Hiruzen Sarutobi byl třetí Hokage, který pocházel z klanu Sarutobi. Byl v týmu Tobirama spolu  Homurem Mitokudou a s Koharou Utatane. Také byl cvičen prvním Hokagem a pak se stal učitelem Legendárních Sanninů. Také se stal třetím mužem, který drží titul Bůh Shinobi, neboli Profesor.

 

 

 

 

 

Čtvrtý Hokáge – Minato Namikaze

Hokage Minato

Minato Namikaze byl čtvrtý Hokage. Také byl legendární ninja nazýván jako  Konoha no Kiiroi Senkō neboli Žlutý Blesk z Listové.Také byl otec Naruta Uzumakiho.

 

 

 

 

Pátý Hokáge – Senju Tsunade

Hokage tsunade

Senju Tsunade je pátá Hokage, tuto pozici dostala po svém učiteli Hiruzenovi Sarutobim. Tsunade pochází z klanu Senju a také je potomek  Mito Uzumaki . Spolu s bývalými členy týmu tvořila trojici Legendráních SanninůTsunade je oficiálně nejsilnější kunoichi na světě a je považováná za nejlepšího lékařského ninju všech dob a také vytvořila oficiální systém všech lékařských ninjů.

 

 

 

Šestý Hokáge – Hatake Kakashi

kakashi sixth hokage

Hatake Kakashi je šestým Hokage, tuto pozici dostal po své předchůdkyni Senju Tsunade . Kakashi byl studentem čtvrtého a sensei sedmého. Hatake Kakashi je především znám pro svůj “vypůjčený” Sharingan ve svém levém oku, který dostal darem od Uchihy Obita. Kakashi je synem slavného Bílého tesáka, který byl tak slavný jako samotní sanninové.

 

 

Sedmý Hokáge – Uzumaki Naruto

Sedmý Hokáge Uzumaki Naruto

Uzumaki Naruto je sedmým Hokage, tuto pozici dostal po svém předchůdci Hatake Kakashim. Naruto byl studentem šestého a synem čtvrtého. Uzumaki. Naruto a Hyuuga Hinata mají syna a dceru. Syn se jmenuje Uzumaki Boruto a dcera Uzumaki Himawari.

 

 

This Post Has 5 Comments

  1. menší chybička, máte napsané u Naruta, že to je šestý hokage

    1. Děkuji opraveno 🙂

  2. Možná jen další mini detail, ale to už je jen z pohledu gramatiky tak u Kakashiho máte ” Kakashi je synem slavného Bílého tesáka, který byl tak slavní jako samotní sanninové.” přičemž ve slově slavný má být “y” jelikož se bavíme o jednotném čísle 🙂 pokud si to skloňuji správně.

    1. Opraveno, děkujeme. 🙂

Close Menu